הדברת עכברושים - פתרונות שחייבים להכיר

עכברושים, או בשמם המוכר יותר החולדות, הן אחד המפגעים החמורים ביותר בשטחים אורבניים, ואלה מהווים המזיק הטורדני מספר אחד בקרב בתי אב, מגדלים חקלאים ומשרדים בישראל.
אלה בחיפוש אחר מזון, מים ומחסה פולשות לסביבות המגורים והעבודה שלנו וגורמות לנזקים והפרת השלווה.
הדברת עכברושים היא משימה לא מורכבת שפותרת את הבעיה בצורה יעילה וארוכת טווח.

כל התשובות שחיפשת על הדברת חולדות

בשביל שנוכל להתחיל להבין בכלל מהי הדברת עכברושים, יש צורך בזיהוי המטרד שפלש אל ביתנו, ולדעת שבהחלט מדובר בפלישה של עכברושים.
החולדות הנפוצות בארץ מתחלקות לשני זנים, חולדת הגג והחולדה הנורבגית.
כל חולדה מתאפיינת באורך חיים מעט שונה ולכן עבורה שיטות לכידה מעט שונות.
העכברושים נחשבים למכרסם חכם במיוחד, זריז ומתוחכם ודרוש ניסיון והתמחות בלכידתו בשביל לבצע הדברה מלאה ומקיפה כמו שצריך.

החולדות גורמות לנזקים רבים עבורנו בין אם מדובר בנזק לתשתיות מים וחשמל, קצרים ושריפות כתוצאה מפגיעה ברשת החשמל, לכלוך וזיהום בתעלות שהן חופרות תחת המבנים, הפצת מחלות לבני אדם וחיות מחמד, ופגיעה במשקים חקלאיים שונים.
חולדות מתמקמות לרוב במחסנים, עליות גג, מרתפים ובמחילות שבתוך הקירות ועל כן הנזקים להם הם גורמים פוגעים בנו בצורה אישית וקרובה.
מפגש עם חולדה גם אם לא כרוך בנזק או סכנה הוא בכל זאת אינו נעים ואף מבהיל.

בניגוד לעכברים, לרוב חולדות לא נצפות ישירות וניתן להבחין בקיומן על ידי הנזקין שאלה שמאירות בחללים השונים בהן הן מסתובבות.
ישנם מספר סימנים שניתן לקבוע על פיהם כי מדובר באמת בהופעת עכברושים; הופעת גללי צואה על מדפים או קערות אוכל של חיות מחמד, רעשים במרתפים ועליות גג, פגרים בארונות, פסי לכלוך בצידי הקיר, מחילות בערמות קומפוסט ופסולת בניין בחצרות, לשלשת בפחים, גופות עכברושים במזרקות ובריכות, נביחות כלבים בלילה וכו'.

הדברת עכברושים סובבת סביב מספר עקרונות, נקיטת אמצעים תברואתיים, איטום ובניה כאמצעי מניעה ושליטה באוכלוסייה באמצעות פעולות הדברה התקפיות.
תברואת עכברושים היא דרך שלנו לשלוט באוכלוסיית עכברושים בסביבת המגורים באמצעות שיטות שונות, כך שנוכל להמעיט את האוכלוסייה שלהן ובכך לצמצם את הופעתן במקומות מגורים.
דרך ראשונית ויעילה לעשות זאת היא מניעה על ידי סילוק מקורות מזון ומחסה, ושימוש באמצעי הדברה ואמצעים שדוחים עכברושים.
אמצעים נוספים בהם ניתן לנקוט הם איטום סדקים ופתחים בהם יכולים העכברושים לבנות מחילות ולהגיע לביתנו, ואף לקנן ולהתרבות.
חשוב להבין כי חולדה התפתחה בצורה מעולה לשרידה באזורים אורבניים, ואלה מטפסות מעולה ויכולות להזדחל לפתחים קטנים במיוחד, לכן אין להמעיט בערכן וחשוב לטפל בכל מקום שיכול להוות פתח לא משנה כבר גבוה או כמה צר.
חיסול מקורות מזון, מים, מחסה ופתחי כניסה ויציאה ימנע הופעת עכברושים בביתכם ויאפשר לכם ליהנות מקיץ נטול מכרסמים.

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברת מזיקים

הדברת עש

הדברת עש

הדברת עש היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, שמתעניינים בתחום של הדברת עש. אומנם על פני השטח העש נראה כפרפר תמים, שאינו עושה יותר מידי

קרא עוד »
הדברת עכבישים

הדברת עכבישים

הדברת עכבישים ישנם לא מעט אנשים שחוששים מעכבישים, מאחר ומדובר על חרק שלא כל אחד היה רוצה לפגוש בבית שלו. אומנם נכון כי רוב העכבישים

קרא עוד »
טרמיטים בקירות

טרמיטים בקירות

טרמיטים בקירות אף אחד לא היה רוצה לגלות כי הוא נאלץ להתמודד עם אורחים לא רצויים בדמותם של טרמיטים בקירות הבית. אומנם הטרמיטים אינם נפוצים

קרא עוד »