הדברת תיקן גרמני

הדברת תיקן גרמני - בקלות וביעילות

כל מה שצריך וחשוב לדעת על הדברת תיקן גרמני

תיקן גרמני הוא חרק כנפיים בצבע אדמדם –  כתמתם שאורכו הממוצע אינו עולה על 2 ס"מ. תיקן מסוג זה נפוץ בעיקר בסביבת המטבח הביתי או התעשייתי והוא ניזון בין היתר משאריות מזון וביניהן פחמימות ותירס. הופעת תיקן גרמני בסביבת המגורים או בית העסק, יכולה להעיד על הימצאות נחילים, וזאת לנוכח העובדה שתיקן מסוג זה מתרבה במהירות והוא ניחן ביכולת הסתתרות גבוהה במיוחד בהשוואה לסוגי תיקנים (ג'וקים) אחרים. חשוב לציין שאף על פי שהתיקן הגרמני הוא בעל כנפיים הוא איננו עושה בהן שימוש וברוב המקרים הוא איננו מסוגל לעוף.

הדברת תיקן גרמני - מה חשוב לדעת?

הדברת תיקן גרמני, בדומה לפעולת הדברה לכל סוגי התיקנים האחרים, נעשית ברוב המקרים באמצעות חומרי הדברה המכילים בתוכם חומרים פעילים רעילים עבור התיקנים. לאור נטייתו של התיקן הגרמני לתירס, בין יתר חומרי ההדברה בהם נעשה שימוש לצורך הדברתו נכלל גם עמילן תירס מורעל הנחשב לחומר הדברה נפוץ לצרכי הדברת ג'וקים מזן תיקן גרמני. את חומרי ההדברה המשמשים לצרכי הדברת תיקנים מסוג תיקן גרמני, נהוג לרסס בסביבת המטבח בעיקר ו/או לעשות בהם שימוש כפיתיונות מלכודת.

חשוב לציין שתיקן גרמני, בניגוד לסוגי תיקנים אחרים, אינו נמשך לביבים ולכן הוא נוהג להימצא ואף להתרבות בסביבת המטבח ולהסתתר בתוך ארונות מזווה ובתוך חריצים וסדקים בקירות המטבח, ארונות המטבח, משקופים וחלונות המצויים בסביבת המטבח. כמו כן, הוא נוהג להסתתר מתחת למיטות בחדרי מגורים ובתוך קופסאות מזון המיוצרות מקרטון.

שימו לב – ההתרבות המהירה של התיקן הגרמני, מחייבת אתכם לפעול באופן מיידי לצרכי הדברתו בכל פעם שאתם מזהים תנועה של תיקן גרמני בביתכם או בבית העסק.

הנחיות מקדימות לפני פעולת הדברה של תיקן גרמני

הימצאותו של התיקן הגרמני בעיקר בסביבת המטבח הביתי, המוסדי או התעשייתי, מחייבת בפעולות הכנה מקדימות לפני פעולת ההדברה. פעולות אלו כוללות בין היתר: פינוי ארונות מטבח על כל תכולתם, ניקוי כללי ויסודי של תנורים, מיקרוגל, טוסטר אובן וכדומה, ניקוי חלונות ומשקופים בסביבת המגורים ואיטום חריצים כאלו ואחרים המופיעים בקירות המטבח וסביבתו.

הדברת תיקן גרמני אורכת בין שעה לשעתיים בהתאם לגודל השטח הנדרש להדברה, כאשר לאחר פעולת ההדברה, במידה והיא נעשתה באמצעות ריסוס חומרי הדברה, חשוב ומומלץ לאוורר את סביבת ההדברה למשך מספר שעות (בהתאם להנחיות המדביר בשטח) ולאחר מכן לנקות באופן יסודי את ארונות המטבח לפני החזרת התכולה. במידה ופעולת ההדברה מיושמת באמצעות פיתיונות מלכודות, יש לוודא שהפיתיונות יונחו במקומות סמויים מהעין ובמרחק סביר ממוצרי מזון יבש.

אצלנו בחברת עכברי הבית הדברות, תוכלו למצוא את כל פתרונות ההדברה הנחוצים לכם לצורך הדברת תיקן גרמני בסביבת המגורים או בית העסק. לפרטים נוספים בנושא אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברה ירוקה

סוגי הדברות

סוגי הדברות

סוגי הדברות בישראל יש לא מעט סוגים של מזיקים שמפריעים את מנוחתנו ביניהם חולדות ועכברים, נחשים, יונים, מקקים מסוגים שונים, טרמיטים, נמלים, זבובים, יתושים ועוד.

קרא עוד »
כך תמצאו מדביר מומלץ

כך תמצאו מדביר מומלץ

כך תמצאו מדביר מומלץ אחד השירותים הפופולארים בישראל הוא שירות ההדברה. הוא נפוץ בעיקר בחודשי הקיץ, אך לא רק, יש גם הדברות בעונות מעבר ובחורף.

קרא עוד »
מחירי הדברות

מחירי הדברות

מחירי הדברות בין השירותים הכי נפוצים במשק הבית הישראלי הוא שירות הדברות. ישראלים ובצדק לא אוהבים שמסתובבים להם חרקים ומזיקים מסוגים שונים, בטח לא כאלה

קרא עוד »
הדברה משולבת

מהי הדברה משולבת?

מהי הדברה משולבת? אין ספק כי הדברה משולבת נחשבת היום לאחת מסוגי ההדברות המומלצות והפופולאריות ביותר בתחום. לא מעט אנשים יעדיפו להזמין הדברה משולבת, מאשר

קרא עוד »