הדברה אורגנית: האמת וכל האמת על הדברה אורגנית! | עכברי העיר

הדברה אורגנית

כל מה שרציתם לדעת על הדברה אורגנית

האמת וכל האמת על הדברה אורגנית

בעונות ההדברה האחרונות צצה לה מילת באז חדשה – הדברה אורגנית. יותר ויותר אנשים מגלים עניין בטרנד הירוק בתחום ההדברה, ולכן צצות שאלות ואי וודאויות מסויימות בכל הקשור לאורגניות שבהדברה אורגנית. אז מה היא הדברה אורגנית? כיצד משתמשים בה ולמי היא מתאימה.

ההגדרה המילונית להדברה אורגנית היא הפירוש למילה אורגניזם – יצור חי בטבע המסוגל לבצע חילוף חומרים עם הסביבה שלו. לכן לא ברור כל כך מהי הדברה אורגנית ברמת העיקרון. בנוסף, בישראל הרגולציה בתחומי ההדברה לא יודעת לקבוע מהן שיטות ההדברה היכולות להיכלל תחת המטריה של שיטות הדברה אורגנית, ועל כן כדאי להכיר יותר לעומק מהי הדברה אורגנית ומה צריך לדעת עליה.

הדברה אורגנית
הדברה אורגנית

הדברה אורגנית יבשה

הדברה אורגנית יבשה היא שיטת הדברה בה לא משתמשים בכלל ברעלנים למינהם, כאשר לרוב השימוש יהיה במלכודות מיוחדות המפזרות פירומונים ומושכות את המזיק הספציפי להן. מתקנים אלה נחשבים אקולוגים במיוחד וידידותיים לסביבה ללא כל השפעות מזיקות לבריאות עבור בני אדם או חיות מחמד.

פירומונים הם הורמונים למעשה, אשר מושכים את התיקנים על ידי משיכה מינית או משיכת להקה אל המלכודת אשר לוכדת והורגת אותו. כדאי לדעת כי המלכודות הללו מתרוקנות לאחר כמה חודשים ויש להחליפן ולכן העלות יכולה להיות גבוהה יותר מהדברה רגילה.

הדברה אורגנית עם שימוש בג'ל

שיטת הדברה אורגנית נפוצה היא הדברה המשתמשת בג'ל מיוחד בעת שימוש בביצוע הדברת ביתית או הדברה בחקלאות. הג'ל חסר ריח ומפוזר בנקודות שונות ברחבי החלל בו מדבירים, ומאפשר שהייה בחלל ללא כל הפרעה.  שיטה זו נפוצה מאוד במקומות בהם קיים קושי להוציא את השוכנים במרחב, כמו בתי חולים, מסעדות, חממות ובתי מגורים.

כדאי לדעת כי החיסרון הבולט של השיטה הוא שהג'ל לאט לאט מתייבש וקיים צורך לחדשו בכל עת בשביל שההדברה תמשיך לעבוד.

הדברה אורגנית עם תרסיסים

בשוק קיימים כיום לא מעט תרסיסים מיוחדים המבוססים על חומרים מן הצומח ולכן מהווים פיתרון אידיאלי להדברה ביתית או על ידי חברת הדברה מקצועית, ללא כל סכנה לפגיעה בבריאות או בסביבה.

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים הדברה אורגנית

הדברת מעופפים

הדברת מעופפים

הדברת מעופפים אין ספק כי בעונת הקיץ ישנה חשיבות מכרעת לתחום של הדברת מעופפים. אף אחד לא היה רוצה להתמודד עם נחיל של חרקים מעופפים,

קרא עוד »
הדברת תולעים

הדברת תולעים

הדברת תולעים אף אחד לא היה רוצה לגלות כי הוא חולק את הבית שלו עם סוגים שונים של תולעים. מדובר ללא ספק על אחד המזיקים

קרא עוד »
חומרי הדברה

חומרי הדברה

חומרי הדברה היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של חומרי הדברה, שיכולים לסייע לכל אחד להיפטר מכל מיני המזיקים, העלולים לחדור לשטח הבית

קרא עוד »
הדברת כיני יונים

הדברת כיני יונים

הדברת כיני יונים אנשים רבים מגלים להפתעתם כי זוג יונים חמוד החליט לקנן על אדן החלון שלהם, בתוך האדנית או מעל הקופסא של המזגן. אין

קרא עוד »
שירותי הדברה באיזור השרון

שירותי הדברה באיזור השרון

שירותי הדברה באיזור השרון היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, המחפשים בנרות אחר שירותי הדברה באיזור השרון. אין ספק כי עונת הקיץ העלתה באופן משמעותי

קרא עוד »