הדברת פשפשים לא רק לבעלי כלבים

פשפשים נפוצים בכל העולם וניתן לאתר אותם בכל צמחייה, במים מלוחים, מתוקים, מתחת לאדמה ואפילו בשלג. רוב סוגי הפשפשים אינם טפילים לאנשים מלבד פשפש המיטה. הוא אינו מעביר מחלות אך עוקץ וגורם לגרד רב במקום העקיצה.

אנשים רבים מתבלבלים בין פשפשים לפרעושים את למעשה הפשפשים אינם טפילים בכלל לגבי כלבים וחתולים.

הדברת פשפשים לא רק לבעלי כלבים

פגיעת פשפשים בבתי גידול חקלאיים

הפגיעה העיקרית של של פשפשים בבני אדם הינה דווקא בבתי גידול חקלאיים שם התרבות גדולה ומהירה מדי של פשפשים עלולה להביא להמתה של הגידולים במקרי קיצון.

מצד שני, ישנם סוגי פשפשים כמו הפשפש הטורף שאף עוזרים לחקלאיים ופיזורם בשדות חקלאיים עשוי לשמש כמדבירים ביולוגיים . הם מחסלים מזיקים שונים ללא שימוש בחומרי הדברה.

פגיעת פשפש המיטה בבתים פרטיים

פשפש המיטה ניזון מדם בני האדם. הוא מתחבא במזרון, מתחתיו, בארון, בין הסדינים ומחכה ללילה, בו הוא פעיל, על מנת לינוק את הדם מבני האדם הישנים.

לאחר תום פעילותו הפשפש חוזר למקום מחבואו עד הלילה הבא. פעולת יניקת הדם גורמת לעקיצה וגירוד ולצערנו קשה מאוד למצוא את הפשפש במיטה וישנו קושי רב להפטר ממנו.

אחד הדברים המבלבלים מאוד בנוגע לפשפש המיטה הוא הידיעה שהוא יכול לחיות שנה שלמה ללא יניקת שם. התוצאה היא שלעיתים אנו חושבים שנפטרנו מהמטרד אך הוא עדיין בבית ויחזור לפעילות מתישהו ושוב נחזור לנקודת ההתחלה- עקיצות וגירודים.

מידע כללי על פשפש המיטה

קצב ההתרבות של פשפש המיטה הוא מהיר מאוד. נקבת פשפש המיטה תטיל בימי חייה כשלוש מאות ביצים. אומנם עקיצות הפשפש לא נעימות ומגרדות מאוד אך הן אינן מסוכנות והוא אינו מעביר מחלות.

מהיכן מגיעים פשפשי המיטה?

פשפש המיטה מגיע ממקומות מלוכלכים ולא מטופלים אך לא רק משם. הוא מסוגל להצמד לדברים- לבגדים, מזרונים, מצעים, מזוודות ועוד. בעצם, הוא יכול להגיע אלינו הביתה מכל מקום. אם אתם נמצאים בחופשה, מומלץ מאוד שלא להניח את התיקים והמזוודות על הרצפה.

איך ניתן לזהות אם יש בבית פשפשים?

הסימן הברור ביותר הינו העקיצות שתגלו על גופכם בכל בוקר. זה אומנם לא נעים אבל זו הדרך המהירה ביותר להבין שמשהו לא תקין מתרחש בביתכם. העקיצות דומות לעקיצות יתוש אך בדרך כלל מקובצות איזורים איזורים בגוף בעיקר בבטן ובגב.

כמו כן, ניתן יהיה לראות סימני דם בצבע חום או אדום שנותרו על מצעי המיטה.

רוצים לקבל מידע נוסף על הדברת פשפשים או מזיקים נוספים? חברת ”עכברי העיר“ מתמחים בביצוע הדברת פשפשים, וכל סוגי ההדברות ללא יוצא מן הכלל. נשמח להתאים עבורכם את תהליך ההדברה באופן שמתאים לכם ולבעיה אצלכם במרחב. אנו מספקים אחריות על כל סוגי ההדברות ללא יוצא מן הכלל ונשמח להעניק לכם שירות מקצועי, יעיל ואיכותי!

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברת מזיקים