10 דברים שלא ידעתם על הדברת תיקנים והסכנה הקיימת בהימנעות מהדברתם

אף אחד מאיתנו לא רוצה שיגיע היום שבו הוא יגלה כי מסתובבים לו בין הרגליים גוקים או בשפה עברית תקנית תיקנים. אצל חלקנו הם מעוררים פחד, אצל אחרים חרדה, ויש כאלה שפשוט נגעלים מהם ולא מסוגלים להתמודד עם התופעה הזו. הנה 10 דברים שלא ידעתם על הדברת תיקנים והסכנה הקיימת בהימנעות מהדברתם.

10 דברים שלא ידעתם על הדברת תיקנים והסכנה הקיימת בהימנעות מהדברתם

במקומות בעולם זה ממש חטיף

אולי זה יישמע לכם כמו מידע דוחה אבל יש אזורים בעולם שתיקנים הם מאכל. באזורים טרופיים יש תיקנים בגודל אדיר של צפרדעים ובין הזנים הכי גדולים נמצא דוקא באוסטרליה.

יחסי מין מורכבים?

תיקנים מזדווגים במשך לפחות 30 דקות. הזכר צמוד בגבו לנקבה ואיברי המין קשורים אחד לשני. הם משחקים משחקי אהבה, נוגעים ומלטפים זה בזה. לאחר שנקלטים הפרומונים, הזכר עומד על הרגליים ומראה את הבטן שלו לנקבה.

לזכר יש יתרון בולט

שמדובר בתיקנים, רק הזכרים עפים משום שהכנפיים של הנקבה לא מפותחות מספיק.

הם היו כאן לפנינו

מסתבר שתיקנים נמצאים על כדור הארץ כבר מליוני שנים. בעבר הם היו נמצאים אך ורק באפריקה ואז התחילו להתפזר בעולם בשל ספינות ופתיחה של נתיבי המסחר. כיום יש ברחבי העולם למעלה מ-4,000 זנים של תיקנים ובישראל הנפוץ ביותר נקרא תיקן אמריקני.

הם פשוט אוכלים את הכל

תיקנים אוכלים הכל מהכל. הם מסוגלים לאכול דבקים של ספרים, טפטים ואפילו את הקקי של עצמם. הסיבה שצריך להדביר אותם היא משום שהם גורמים לנזקים אדירים בעיקר באזורים שיש בהם מזון והם מפרישים את הקקי שלהם על האוכל שלנו. הם גם מגיעים מהביוב .

הוא יותר חכם ממה שאתם חושבים

על הגב של התיקן יש איברים המכונים תוספנים והם מזהים תנועות. תיקן יכול לזהות תנועה של תיקן אחר ממרחק גדול. קשה לנו לתפוס אותם משום שכאשר אנחנו צועדים אליהם הם מסוגלים לראות אותנו ולנוע בזריזות.

הדברה כימית היא היעילה ביותר נגדם

הדברה כימית מאפשרת לנצל את הרגעים החלשים שלהם ובכך הם פשוט בולעים את הרעל בצורה שאיננה מודעת.

שורדים אמיתיים

תיקנים מסוגלים לשרוד בלי אוכל ובלי מים חודשים רבים. הם עמידים גם בטמפרטורה של מתחת לאפס מעלות.

רוצים להימנע מהם? תשמרו על הניקיון

הם תמיד יחפשו אוכל ולכן חשוב לשמור על ניקיון, לא להשאיר כלים מלוכלכים בכיור למשך הלילה ולזרוק את האשפה.

עדיף להימנע

עדיף לבצע הדברה מונעת לפני שהם מופיעים.

רוצים לשמוע מידע נוסף על הדברת תיקנים ועל החשיבות שלה? רוצים להבין כיצד ההדברה מתבצעת שלב אחר שלב? חברת ”עכברי העיר“ מתמחה בביצוע הדברת תיקנים ובכלל כל סוגי ההדברות. אנו עושים שימוש בחומרי ההדברה היעילים והאיכותיים ביותר, כולם מאושרים בתקן ואנו מחזיקים ברישיון הדברה בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה. נשמח להעניק לכם שירות ולהשאיר לכם בית נקי מתיקנים כדי שתוכלו לישון בשקט ובשלווה. לפרטים ומידע נוסף ולתיאום הדברה מקצועית,צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברת מזיקים