האם הדברת טרמיטים מהווה סכנה למוצרי העץ בבית?

הם לא עוקצים ולא מסוכנים אבל עלולים לגרום לנזק של אלפי שקלים בבית. אין דרך אמיתית למנוע מהם להגיע אבל זיהוי מהיר יכול לחסוך הוצאת כספים על הדברה-אילו הם הטרמיטים. טרמיטים יכולים פשוט תוך כמה שבועות לחסל בתים שלמים. בשורות הבאות תבינו את כל מה שצריך להבין על טרמיטים.

האם הדברת טרמיטים מהווה סכנה למוצרי העץ בבית?

מה זה טרמיטים?

הם חרקים קטנים עם כנפיים שניזונים מעץ יבש. יש להם את מלכת הטרמיטים במאמצי הקרקע, הם מתפעלים את הקן ושומרים על המלכה. קצת כמו נמלה רק שהם עלולים לפרק לכם את כל רהיטי העץ. הם נפוצים בעיקר בבתי קרקע מאחר והם מגיעים מהאדמה ויכולים להגיע לכל מקום בארץ אל אף שבשנים האחרונית יש ם איזורים בארץ שהם נגועים יותר במכת הטרמיטים כמו ראשון לציון וירושלים.

האם מדובר בסכנה לבני האדם?

הטרמיטים לא פוגעים בבני האדם אך עלולים לגרום לנזק הרסני למוצרי העץ בביתכם. כל מוצר שמכיל עץ עלול להתפרק, ובם גם גורמים למטרד אסתטי מאחר והם מותירים אחריהם תעלות בוץ.

איך מזהים טרמיטים?

הטרמיט נראה כמו נמלה לבנה וכנפיו סימטריות. הדרך הכי פשוטה לזהותם הינה זיהוי מוצרי עץ מפורקים ואכולים. הטרמיטים מכרסמים את העץ מבחוץ והם משאירים אחריהם שובל ארוך של בוץ.

האם ניתן למנוע את הגעתם?

הדרך היחידה להמנע מטרמיטים היא לא להכניס הביתה מוצרי עץ דבר שאינו כל כך הגיוני. בעונת המעבר הטרמיטים בונים קינים חדשים כך שכדאי לוודא שהגינה נקייה על מנת שלא יוקם קן טרמיטים בגינתכם.

איך מדבירים טרמיטים?

  1. קידוחים בין המרצפות והזרקת רעל- הטרמיטים נמצאים בקרקע וניידים להגיע לכל נקודה. מומלץ בשיטה זו לקדוח חור כל חצי מטר ולהחדיר רעל. בצורה זו יווצרו מעין חומות קטנות שישמידו את הקן. לאחר השמדת הקן יש לאטום את החורים. סוג הדברה זה יקרה ויש סיכוי לפגיעה בצנרת ובתשתיות.
  2. פיזור ג׳ל רעיל- מדובר בפיתרון נקודתי. לאחר מציאת תעלת בוץ של טרמיטים המדביר יכניס לתעלה כ׳ל רעיל. במקרה הטוב, אחד הטרמיטים ישא את הרעל לקן ובמקרה הפחות טוב תושמד רק תעלת הבוץ הזו אך הקן ימשיך לפעול כסדרו. טיפול זה מטפל כל פעם בנקודה אחת ולכן צריך סבלנות רבה וחזרה על הפעולה שוב ושוב.

סובלים ממכת טרמיטים? חושדים שיש לכם בבית טרמיטים ולא בטוחים למרות הסימנים? חברת “עכברי העיר” מתמחה בביצוע הדברת טרמיטים. אנו עושים שימוש באמצעים היעילים והמתקדמים ביותר לביצוע הדברת טרמיטים ומתחקים אחרי צעדי הקן עד שהבעיה נפתרת מהיסוד שלה. אנחנו מעניקים לקהל הלקוחות אחריות מלאה על הדברת טרמיטים. זכרו! עם טרמיטים לא מחכים! זה הזמן להזמין מדביר להדברת טרמיטים ולהיפטר מהם אחת ולתמיד! צלצלו אלינו או השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה.

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברת מזיקים