איך מבדילים בין עש ובין פרפר רגיל?

גם הפרפר וגם העש שייכים למשפחה הנקראית משפחת הפרפרים. ישראלים רבים לא בטוחים מה ההבדל והם לא יודעים אם יש להם בבית פרפרים או עש. בשורות הבאות נציג בפניכם איך מבדילים בין עש ובין פרפר רגיל?

איך מבדילים בין עש ובין פרפר רגיל

הבדלים פיזיים

ההבדל העיקרי שיכול לעזור לנו לזהות כמעט באופן מיידי, האם מדובר בפרפרים או בעש הוא המחושים או שיש שקוראים להם אנטנות. לרוב סוגי הפרפרים יש כמו אנטנות שמזכירות קצת חוטים של תיל, זה מזכיר קצת אלה. לעשים לעומת זאת, יש סוג של אנטנות עם דמוי נוצות. בנוסף, העשים הם בעלי פלומות והפרפרים הרבה יותר חלקים ונקיים. גם הצבעים של הכנפיים מעידים על ההבדלים. למשל, לפרפרים יש כל מיני צבעים צבעוניים כמו כתום, צהוב, אדום לעומת העשים שהם אפורים.

הבדלים התנהגותיים

בעוד הפרפרים פעילים ועפים ממקום למקום בשעות היום, העשים הופכים פעילים דווקא בלילה. פרפרים שנמצאים במנוחה מקפלים את הכנפיים והעשים משטחים אותם ממש נגד הגוף.

עוד הבדל והוא בעצם גם הכי חשוב, הוא בהיבט של הפגיעה. כלומר פרפרים לא עושים שום דבר ולא פוגעים בנו, לעומת העש שיכול לגרום גם לנזק בבגדים ומוצרים עשויים מטקסטיל וגם להימצא בתוך המזון. חשוב להבין כי יש הבדל בין עש המזון לעש הבגדים.

עש המזון

אם יש לכם בארונות של המטבח פרפרים קטנים, אם לשקיות האחסון של האוכל יש חורים, יכול מאוד להיות שאתם סובלים ממכת עש המזון. העש יכול להגיע מכל מיני חנויות ששם קניתם את המזון או שהוא כבר נמצא ישר בתוך השקית. העש חודר דרך האריזה לאוכל ישירות. כדי להימנע מהבעיה הזו חשוב שלא לרכוש מוצרים שפג התוקף שלהם ולבדוק היטב את האריזות. חשוב לא להשאיר יותר מדי זמן מזון יבש בבית ואם עוברים דירה כדאי להשאיר את המזון בדירה הקודמת. המזונות העיקריים שמביאים עש הם קטניות וקמח.

עש הבגדים

אם אתם מזהים שיש בארונות מחילות כאלה, או שיש חורים בבגדים עצמם, כנראה שיש לכם עש. לא כל חור מעיד על עש. רק שמדובר בכמות גדולה ואם זיהיתם פקעות, קורים, הפרשות, זחלים או את הפרפר עצמו. כדי להימנע מעש בארונות, חשוב להכניס את כלה בגדים לארונות נקיים ולאחסן את הבגדים מעונות קודמות בשקיות אטומות. במצב של מכת עש שווה לפנות לגורם מקצועי כמו חברת הדברה.

עדיין לא בטוחים? חושבים שאתם סובלים ממכת עש אצלכם בבית? מחפשים פתרון? חברת ”עכברי העיר“ מתמחה בביצוע הדברת עש על ידי ריסוס או באמצעות ג‘ל להדברה ירוקה. נשמח לסייע לכם, לענות לכם על כל שאלה וללוות אתכם בתהליך שלב אחר שלב. אנו מבצעים את תהליך ההדברה בהתאם לחומרת הבעיה, סוג המזיק, המרחב בו אתם נמצאים ומאפיינים נוספים. השאירו את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לעזור.

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברת מזיקים

הרחקת זוחלים

הרחקת זוחלים

הרחקת זוחלים לא מעט אנשים מתעניינים בשירות של הרחקת זוחלים, מאחר ומדובר על אחד השירותים החשובים והחיוניים ביותר בעונת הקיץ. כמעט כל מי שיש לו

קרא עוד »
הדברת חפרפרת

הדברת חפרפרת

הדברת חפרפרת לא מעט אנשים מתעניינים בשירות של הדברת חפרפרת, מאחר ומדובר על מכרסם שידוע בנזק העצום שהוא מסוגל ליצור בגינה הפרטית. הדבר נכון במיוחד

קרא עוד »