הדברת מכרסמים

אחד האירועים הפחות נעימים הוא היתקלות עם עכבר או חולדה בתוך הבית הפרטי שלנו. המראה עלול לעורר בנו חרדה, פחד וגם גועל והדבר היחידי עליו אנו מצליחים לחשוב הוא כיצד אנו מוציאים את החיה הזאת מהבית שלנו אחת ולתמיד. למרות הרצון שלנו לתפוס אותם באופן טבעי ולשחרר במקום בטוח פעמים רבות אין מנוס מהזמנה של איש מקצוע שיבצע בביתנו הדברה מכרסמים מקצועית. ישנן מספר דרכים ללכוד או להדביר מכרסמים כאשר השיטה הכללית היא ברורה ואחידה וכוללת פיזור של תיון ובו רעל אשר ימשוך את המכרסם ובכך יגרום ללכידתו.

הדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים - דרכי טיפול

כיום ישנן מספר דרכים בולטות בהן ניתן לבצע הדברת מכרסמים ביניהן:

  • סטריכנין- עד לפני מספר שנים סטריכנין היה החומר הנפוץ ביותר להדברת מכרסמים. הוא מחליש את השרירים, גורם לעוויתות ובסופו של דבר מביא למוות מחולשה או חנק. השימוש בו פחת באופן משמעותי כיוון שהוא מהווה סכנה לא רק למכרסמים אלא גם לבני אדם ולחיות מחמד אחרות כמו חתולים או כלבים.
  • פיזור רעל- דרך יעילה לטיפול במכרסמים היא על ידי פיזור גלילים של רעל אנטי קוגלטי. במקרים מעין אלו המכרסמים אוכלים את פיתיון הרעל ולאחר שבוע שבועיים הוא מת בעקבות איבוד דם שכן מדובר בחומר שמונע קרישה. גם חומר זה מהווה סכנה לאדם ולחיות מחמד ולכן לאחר השימוש בו יש לנקות את הבית בצורה יסודית.
  • אבץ פוספיד- דרך מקובלת בשנים האחרונות הינה פיזור פיתיונות המכילים אבץ פוספיד הפיתיון משחרר חומר בעל ריח ייחודי המושך את המכרסם אליו. הייחודיות של חומר זה היא שהריח משפיע אך ורק על מכרסמים כמו עכברים או חולדות אך לא על חיות אחרות ולכן הוא מאוד אפקטיבי. בכל מקרה בו אדם או חיה בולעים את החומר בטעות נוצר רפלקס של הקאה וכך לא נגרמת כל פגיעה.
  • מלכודות מכאניות- זוהי אחת הדרכים הבטיחותיות ביותר ללכוד מכרסמים מבלי לפגוע כלל בבריאות האדם או סביבתו. על ידי הכנסת פיתיון אל תוך המלכודות ניתן למשוך את המכרסם פנימה ובכך ללכוד אותו.

ההדברה הטובה ביותר

במידה ופגשתם במכרסם בביתכם דעו כי כיום ההמלצה היא לא לנסות וללכוד אותו לבד אלא להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית שתבצע את הדברת מכרסמים עבורכם – תשאירו למדביר מכרסמים את העבודה הזאת!

חברת הדברת מכרסמים איכותית ומוסמכת היא כזאת אשר קיבלה רישיון הדברה דרך המשרד לאיכות הסביבה. בכל מקרה בו אתם זקוקים למדביר מכרסמים – בדקו את רישיונותיו, את הרשיון של החומרים בהם הוא משתמש ואפילו של המלכודות. במיוחד כאשר מדובר על הדברת מכרסמים הכוללת שימוש בחומרים מסוכנים חשוב להיות עם היד על הדופק ולדאוג בראש ובראשונה לבריאותכם האישית ולבריאות הסובבים אתכם.

במידה ואתם זקוקים למדביר מכרסמים או לחברת הדברה מקצועית חברת עכברי העיר ישמחו לעמוד לצידכם. צרו עימנו קשר וניתן לכם את המענה הראוי, האיכותי והמקצועי ביותר.

לסביבה נקייה ממזיקים חייגו 03-6325424 או השאירו פרטים

מאמרים אחרונים בנושא הדברת מזיקים